Vyhlásenie správcu vkladu – vzor

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vyhlásenie správcu vkladu

Dolupodpísaný Meno Priezvisko, bytom 012 34 Bratislava, Ulica 1, nar. nar. 1.1.1970, ako správca vkladu podľa § 60 ods. 1 Obchodného zákonníka a článku 6 ods. 5 Spoločenskej zmluvy o založení spoločnosti Názov Firmy, s.r.o. vyhlasujem, že zakladajúci spoločníci spoločnosti Názov Firmy, s.r.o. splatili pred zápisom do obchodného registra svoje peňažné vklady nasledovne:

1. Meno Priezvisko, bytom 012 34 Bratislava, Ulica 1 svoj peňažný vklad vo výške 2500 eur odovzdal správcovi vkladu v súlade s ustanoveniami spoločenskej zmluvy, t.j. ku dňu podania návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra splatil v plnej výške 2500 eur.

2. Meno2 Priezvisko2, bytom 543 21 Bratislava, Ulica 2 svoj peňažný vklad vo výške 2500 eur odovzdal správcovi vkladu v súlade s ustanoveniami spoločenskej zmluvy, t.j. ku dňu podania návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra splatil v plnej výške 2500 eur.

V Bratislave dňa…………

Meno Priezvisko…………………………

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Tento článok má 10 komentárov

 1. Chcel by som sa spytat k tejto teme, ci spravca vkladu, potom vklad od spolocnikov ulozi na bankovy ucet?
  je mozne tento vklad pouzit hned na nakup nejakeho majetku?

 2. Správca vkladu odovzdá vklady spoločnosti. Buďto to vloží na účet, alebo do pokladne, alebo nejakým iným spôsobom odovzdá, zákon neurčuje ako. Vklady spoločníkov môže firma použiť na svoje podnikanie, teda aj na nákup nejakého majetku.

 3. Prosim Vas upravite mi vyhlasenie spravcu vkladu v pripade ze zakladam firmu sam, ze som jediny spravca, ze mam zakladatelsku listinu? Dakujem pekne.

 4. Namiesto „zakladajúci spoločníci .. splatili .. svoje peňažné vklady“ napíšete „zakladajúci spoločník .. splatil .. svoj peňažný vklad“ a vynecháte bod 2.

 5. Chcela by som sa spýtať či jediný zakladajúci spoločník sro, môže byť zároveň správcom vkladu? ďakujem

 6. Áno, môže byť.

 7. Ak je jediny spolocnik a aj spravca vkladu musi penazne prostriedky vlozit na ucet alebo ich moze vlozit do pokladne a obratom pouzit?

  Ďakujem.

 8. Môže aj do pokladne.

 9. prosim Vas, čo je nutne k zmene sidla s.r.o. pýtam sa preto lebo v buducnosti s tým musim počítat.ďakujem v.

 10. Chcel by som sa ešte opýtať, či ako jediný zakladateľ sro a správca vkladu overujem vyhlásenie o vklade u notára, alebo ako to vlastne je, potrebujem to niekde overiť, ked som sám správca vkladu?
  Ďakujem

Komentáre sú zatvorené.

Zatvoriť menu

Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém.

Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť.

Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo.

Ďakujeme za pochopenie.