Vyhlásenie jediného spoločníka spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.) – vzor

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Meno Priezvisko, bytom 012 34 Bratislava, Ulica 1
Vyhlásenie jediného spoločníka
Zakladateľskou listinou zo dňa 27.1.2011 bola založená spoločnosť s ručením obmedzeným Názov Firmy, s.r.o. so sídlom 432 10 Bratislava, Ulica 2.

Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem, že nie som jediným zakladateľom ani jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach.

V Bratislave, dňa 27.1.2011

Meno Priezvisko

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Tento článok má 10 komentárov

 1. Zdravim,
  pri vyhlaseni jedineho spolocnika by nemal byt paragraf 105a obchodneho zakonnika?

  M.J.

 2. Podľa §112 sa k návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra prikladá písomné vyhlásenie zakladateľa alebo zakladateľov o tom, či sú alebo nie sú zakladateľmi alebo spoločníkmi inej spoločnosti. To je toto uverejnené vyhlásenie.

  Ak zakladateľ alebo spoločník spadá pod niektorý prípad z §105a, vtedy musí predložiť navyše ku všetkým ostatným dokladom ešte aj doklady o splnení povinností ustanovených v §105a.

 3. Ale formuláciu „…že nie som jediným zakladateľom ani spoločníkom… “ som zmenil na „…že nie som zakladateľom ani spoločníkom…“.

 4. Tu by som nesúhlasil. Môžem si predsa založiť jednochlapovú eseročku, aj keď som spoločníkom v iných eseročkách. Ja len nesmiem mať viac „jednochlapoviek“. Takže „jediný“ tam podľa mňa má svoje opodstatnenie.

 5. No, ono je to podľa obchodného zákonníka presne takto:

  § 105a
  (1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.

  Čiže keď tu bolo napísané „zakladateľom“ inej spoločnosti, tak to vlastne zahŕňa v sebe aj „jediným zakladateľom“, čiže na OR by to prešlo. Ale aby to teda bolo úplne podľa OZ, tak teraz je tam „nie som jediným zakladateľom ani jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach“. Teda v nula, jednej, alebo dvoch, takže ešte môžem založiť minimálne jednu, kde budem jediným zakladateľom/spoločníkom.

 6. Nerozumiem preco, ked ide o Vyhlásenie jediného spoločníka, tak je podpisany konatel. Ved predsa moze ist o 2 rozdielne osoby.

 7. Dobre ste poradili, skúšam podľa neho založiť s.r.o., dúfam, že rady zužitkujem v pohode

 8. dobrý postreh a pre Jozef Maczvalda – veľmi by som sa na tieto predlohy nespoliahal – majú svoje chyby

 9. dobrý deň akým spôsobom sa dá založiť živnosť dajú sa návrhy posielať aj elektronickým spôsobom. a kedy bude k dispozícií aj pre nás živnostníkov elektronický podpis.

 10. dobrý deň, rada by som založila s.r.o s jediným zakladateľom, ale chcela by som vedieť čí môžem dať do zakladajúcej listiny okrem seba ešte druhého konateľa. ďakujem za odpoveď.

Komentáre sú zatvorené.

Zatvoriť menu

Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém.

Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť.

Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo.

Ďakujeme za pochopenie.