Ročné zúčtovanie zdravotného urobia poisťovne namiesto vás?

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Konečne sa budete môcť prestať trápiť s ročným zúčtovaním? Od budúceho roku by mali zdravotné poisťovne vykonávať ročné zúčtovanie poistného samé.

Ročné zúčtovanie si podnikatelia – živnostníci v súčasnosti zabezpečujú sami. Kto si nevie ročné zúčtovanie vypracovať sám – a takých živnostníkov je väčšina, spravidla každý rok zaplatí profesionálnej účtovníčke alebo účtovníkovi nezanedbateľnú čiastku za vypracovanie ročného zúčtovania zdravotného poistenia. Za zamestnancov vykonávajú zúčtovanie zamestnávatelia, ktorých to tiež stojí nemalé prostriedky.

Pritom zdravotné poisťovne majú od daňových úradov k dispozícii všetky potrebné údaje o vašich príjmoch. Technicky preto nie je pre ne problém, aby zúčtovanie vykonali samé bez nutnosti vášho zásahu.

V parlamente je návrh zákona o zdravotných poisťovniach, v ktorom je aj navrhovaná zmena v spôsobe vypracovania ročného zúčtovania. Povinnosť jeho vykonania by mala prejsť na plecia zdravotných poisťovní. Ak by tento návrh bol prijatý, konečne by podnikateľom odpadli zbytočné starosti a výdavky s každoročným vykonávaním ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu

Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém.

Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť.

Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo.

Ďakujeme za pochopenie.