Musíte uhradiť šek za zápis do registra obchodu a živností?

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Otázka:

Prosím vás o radu. Práve mi prišiel šek na zaplatenie poplatku za zápis do registra obchodu a živností od firmy XY, s.r.o. Som povinný tento poplatok uhradiť?

Odpoveď:

Pokiaľ ste firmu XY, s.r.o. vy sami nepožiadali o zápis do ich registra, v žiadnom prípade nie ste povinní im nič platiť.

Toto sú firmy, ktoré sa tvária, ako keby viedli nejaké oficiálne registre, do ktorých je povinné registrovať firmy.

V skutočnosti je to ale iba zneužívanie neznalosti a strachu ľudí. Žiadna súkromná firma nevedie žiadny povinný register firiem.

Jediné dva oficiálne registre firiem sú Obchodný register Slovenskej Reupbliky (http://www.orsr.sk) a Živnostenský register Slovenskej Republiky (http://www.zrsr.sk). Tieto registre spravujú štátne inštitúcie – ministerstvo spravodlivosti a ministerstvo vnútra, a nie nejaká súkromná firma.

Do Obchodného registra sa musia povinne registrovať spoločnosti s ručením obmedzeným. Registrácia sa vykonáva na obchodnom súde. V žiadnom prípade registráciu nevykonáva nejaká súkromná firma. Ak ste si založili s.r.o., už ju určite máte zaregistrovanú v Obchodnom registri.

Do Živnostenského registra sa zapisujú živnosti, ale tento zápis vykonáva štát automaticky a zadarmo. To znamená, že ak ste si založili živnosť, nemusíte robiť vôbec nič pre jej zápis do Živnostenského registra. Bude tam zapísaná automaticky a zadarmo.

Za zápis do týchto štátom spravovaných registrov vám určite nikdy nepríde žiadny šek.

Tieto pofidérne firmy získavajú adresy firiem práve z vyššie uvedených oficiálnych štátom spravovaných registrov – obchodného a živnostenského registra. Na tieto adresy potom rozposielajú svoje šeky a dúfajú, že sa na to niekto chytí a zaplatí im.

Takže ak ste vy sami nepožiadali túto firmu o zápis do ich registra, nič im neplaťte. Ich šek môžete pokojne zahodiť do odpadkového koša.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu

Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém.

Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť.

Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo.

Ďakujeme za pochopenie.