Dostanete peniaze od štátu za zamestnanie mladého alebo starého

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Situácia s nezamestnanosťou na Slovensku je dlhodobo zlá. Najväčší problém nájsť si zamestnanie majú mladí bez praxe a starší ľudia.

Štát chce podporiť zamestnanosť týchto dvoch ohrozených skupín. Preto sa chystá poskytovať príspevky podnikateľom, ktorí zamestnajú nezamestnaného vo veku do 29 rokov alebo vo veku nad 50 rokov.

Príspevok bude zamestnávateľom vyplácať úrad práce a to počas 12 mesiacov od prijatia nezamestnaného do zamestnania.

Po uplynutí týchto 12 mesiacov bude musieť zamestnávateľ udržať toto pracovné miesto ešte najmenej ďalších šesť mesiacov, počas ktorých už ale nebude dostávať na pracovníka žiadny príspevok.

Výška príspevku bude 95% z maximálnej výšky príspevku, ktorá je pre budúci rok 456,57 eura.

Peniaze na tento projekt podpory vytvárania pracovných miest v súkromnom sektore majú pochádzať z eurofondov. Celkovo má ísť o 50 miliónov eur. Projekt sa začne realizovať v novembri 2012.

Aktualizácia 11.11.2012:

O príspevok môžete žiadať od 12.11.2012. Žiadosť musíte podať na úrade práce.

V prvej etape sa budú prideľovať príspevky iba na zamestnancov do 29 rokov.

Ak záujem o zamestnávanie mladých nebude dostatočný a zostanú nejaké nevyužité prostriedky, po šiestich mesiacoch bude možné, že sa začnú prideľovať príspevky aj za zamestnanie osôb starších ako 50 rokov.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Tento článok má 11 komentárov

 1. Dobry den,
  mam 54 rokov a mam vysokoskolske vzdelanie. V sucastnosti som nezamestnany.
  Od decembra 2012 budem zamestnany v slovenskej sro s majoritou nemeckych podnikatelov.
  Moze spolocnost poziadat o prispevok na mna ak sucasne budem minoritnym vlastnikom firmy ?
  Viem, ze odpoved bude asi negativna.
  Vdaka nemeckemu zamestnavatelovi som si v 54 rokoch nasiel pracu a snad aj perspektivu.
  Dakujem.

 2. Dobrý deň, žiaľ, vo vašom prípade nebude možné získať príspevok. Keď sa stanete spoločníkom firmy, stratíte nárok byť evidovaný na úrade práce. Z ÚP sa budete musieť odhlásiť. Firma vás už za zamestnanca nebude príjmať ako uchádzača o zamestnanie evidovaného na úrade práce a preto nebude mať nárok na získanie príspevku na vás.

 3. Dobrý den ja sa chcem opitat kde najdem vsetky podmienky aby som mohol dostat prispevok

 4. Dobrý deň, ako je napísané hore v článku. Musíte zamestnať človeka, ktorý je evidovaný na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie a má vek buďto menej ako 29 rokov alebo viac ako 50 rokov. Informujte sa na úrade práce v mieste vášho podnikania.

 5. Dobrý deň, vyžaduje sa aj nejaká minimálna doba, po ktorú musí byť daný nezamestnaný , evidovaný na úrade práce , predtým ako sa prijme do zamestanania a požiada sa o príspevok?Ďakujem

 6. Ja sa chcem opýtať, ak mám 21 rokov, skoro rok som na úrade práce, pracujem na dohodu ako predavačka u súkromníka v potravinách tak by mohol dostať na mňa príspevok??

 7. Dobry deň. Ja som sa telefonicky informovala o príspevku na urade prace a bola som veľi prekvapená, keď mi povedali, že potrebujem mať zriadenú prevádzku. Takže ak chcem dostať príspevok musím si ju zriadiť napriek tomu, že výkon práce je v teréne. Dosť sranda nie? Je to naozaj tak, alebo som len zle rozumela.

 8. Chcela by som sa spýtať,keby som chcela zamestnať rodinného príslušníka a vziať si príspevok pre mladých,musí byť ten dotyčný evidovaný na úrade práce?

 9. Chcela by som sa spýtať,keby som chcela zamestnať rodinného príslušníka a vziať si príspevok pre mladých,musí byť ten dotyčný evidovaný na úrade práce?

 10. Chcem sa opýtat, keď zamestnám zamestnanca do 29 rokov, a niekedy po pol roku sa rozhodne ist do zahranicia, alebo si nájde neakú iný prácu, alebo nebude uz chciet dalej pracovat, tak aký je postup dalej??? Mam namysli hlavne ten príspevok. Bude treba ho vrátiť?

 11. Dobrý deň.
  Mám 42 rokov, 8 mesiacov nezamestnaná , dovtedy som pracovala, takže ak by namňa podnikateľ žiadal ten spomínaný príspevok, tak by ho určite nedostal, že je zbytočné isť o to žiadať? alebo sú tam aj nejaké iné výhody, pre nás ( už akože starých a nepotrebných)???
  Ďakujem

Komentáre sú zatvorené.

Zatvoriť menu

Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém.

Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť.

Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo.

Ďakujeme za pochopenie.