Ustanovenie konateľov do funkcie – Podpisový vzor konateľov

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Ustanovenie konateľov do funkcie

V zmysle článku 16 spoločenskej zmluvy o založení spoločnosti Názov Firmy, s.r.o. boli do funkcie štatutárnych orgánov – konateľov spoločnosti zvolení

Meno Priezvisko, rod.č.: 700101/1234, nar. 1.1.1970
bytom: 012 34 Bratislava, Ulica 1
a
Meno2 Priezvisko2, rod.č.: 600101/4321, nar. 1.1.1960
bytom: 543 21 Bratislava, Ulica 2

Výkon funkcie začnú vykonávať dňom vzniku spoločnosti, t.j. dňom jej zápisu do obchodného registra.
V mene spoločnosti koná každý konateľ samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí konateľ k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis.

Konateľ Meno Priezvisko prehlasuje svoj podpisový vzor nasledovne: …………………..

Konateľ Meno2 Priezvisko2 prehlasuje svoj podpisový vzor nasledovne: ……………………

V Bratislave dňa……….

Meno Priezvisko…………………

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Tento článok má 12 komentárov

 1. Medzi ukážkami dokumentov chýba súhlas vlastníka nehnuteľnosti o povolenie zápisu sídla sro do obchodného registra. Neviete mi poradiť, kde by som tento súhlas našla ? Chcela by som založiť sro-čku a už len tento doklad mi chýba… ďakujem za každú malú radu a pomoc.

 2. Do nájomnej zmluvy stačí dať vetu v tom zmysle, že prenajímateľ súhlasí so zriadením sídla spoločnosti v prenajímaných priestoroch.

 3. Ide o nehnuteľnosť v osobnom vlastníctve osoby/byt/, ktorá bude prokurista v sro. Aj vtedy treba spísať nájomnú zmluvu ? Alebo stačí len prehlásenie, že súhlasí so zriadením sídla spoločnosti v priestoroch,ktoré sú jeho osobným vlastníctvom ?

 4. Malo by stačť prehlásenie.

 5. Dobry den,

  chcem sa uistit len ze tento dokument ked ma len jedneho konatela a 2 spolocnikov tak na konci za riadkom V Bratislave dna ….
  sa podpisu vsetci spolocnici alebo len ustanoveny konatel ?
  Dakujem

 6. Iba konteľ sa podpíše.

 7. Vie mi niekto logicky zdovodnit, preco sa ma podpisat dolu (V Bratislave dna) konatel a nie spolocnik? Logicky predsa spolocnik ustanovuje konatela a nie konatel konatela. Keby sa dokument volal podpisovy vzor konatela, tak potom je to v pohode.

 8. veru, tento dokument je z tych nepodarenejších, spajať dokopy vymenovanie do funkcie a podpisový vzor nie je najšťastnejšie. len na margo – konateľa vymenúva ten orgán, do pôsobnosti ktorého to podľa zakladajúceho dokumentu patrí, čiže valné zhromaždenia.

  Pri zakladaní spoločnosti je konateľ ustanovený do funkcie zakladateľom / zakladateľmi.
  V priebehu existencie konateľa vymenúva valné zhromaždenia. Ak spoločnosť má jediného spoločníka, tak on ako jediný zakladateľ, ktorý nahrádza valné zhromaždenie, môže ustanoviť konateľa do funkcie. Ak však spoločníkov je viacej, tak by konateľa do funkcie malo ustanovovať len valné zhromaždenie (v takomto prípade môže za valné zhromaždenie podpisovať predsedajúci, resp. na základe rozhodnutia VZ vypracuje vymenovanie do funkcie doterajší konateľ)

 9. Dobrý deň
  Chcem sa spýtať Zakladáme s.r.o. ktorá sa bude zaoberať stavebnou činnosťou Je nutné aby niekto zo spoločníkov alebo kanatelov bol z oboru murár alebo tak?

 10. Dobrý deň, ak sú do funkcie ustanovení dvaja konatelia, ktorí podľa spoločenskej zmluvy v mene spoločnosti konajú a podpisujú vždy spoločne, ustanovenie do funkcie musia podpísať obidvaja? Ďakujen

 11. Dobrý deň.
  Je potrebné robiť podpisový vzor aj v prípade ak bude len jeden spoločník a len jeden konateľ(tá istá osoba)? Ak áno, kde nájdem vzor takej listiny? Ďakujem za odpoveď.

 12. Pozrite sa na vzor hore. Je tam napísané:
  Konateľ Meno Priezvisko prehlasuje svoj podpisový vzor nasledovne: …………………..
  Tým je to vybavené. Nič viac netreba.

Komentáre sú zatvorené.

Zatvoriť menu

Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém.

Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť.

Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo.

Ďakujeme za pochopenie.