Tvorba web stránok pre

zivnost-s.r.o.-samostatne hospodariaci rolnik

Home 2 Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada zivnost-s.r.o.-samostatne hospodariaci rolnik

Táto téma obsahuje 0 odpovedí, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  darinka pred 2 rokmi, 1 mesiacom.

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
  • Autor

darinka
    Účastník (Participant)

som na predlzenej neplatenej rodicovskej dovolenke do 6r. dietata / chodi len na pol dna do skolky/,  cize stat za mna plati zdravotne aj socialne odvody…keby som si zalozila teraz zivnost,resp. sr.o.,  resp. samost.hosp.rolnika…ako by to bolo co sa tyka tych zdrav.a social.odvodov / zostala by som poistenec statu/? 

takisto prosim o info aka forma podnikania  / z tych vyssie spomenutych/ by bola pre mna najlepsia…. Jednalo  by sa  o predaj byliniek, bylink. miesanych cajov, masticiek, tinktur, olejov, sirupov z byliniek..nakolko je nerealne zriadenie vlastnej prevadzky, ci je to vobec mozne robit legalne / najviac mi na to sedi ten samostatne hospodariaci rolnik – lenze potom ako je to v tomto pripade s bylinkami nazbieranymi v lese/ …… su to bylinky zbierane v lese ale takisto pestovane v zahradke. Totizto som sa docitala ze udajne bylinky nespadaju pod zivnost…

snazila som si najst tie info sama, ale nejako sa v tom uplne stracam….akurat co som vycitala tak do sumy cca 5000e pokial nepresiahnem tutu sumu tak neplatim v pripade zivnosti a SHR soc.odvody? je mozne pripadne mat aj zalozeneho SHR a zivnost subezne?…niekde som vycitala ze v pripade SHR nie je potrebne zriadenie prevadzky na spracovanie…. lenze SHR nemoze predavat napr. bazovy sirup, kedze to nie je vypestovane na jeho pozemku?  dakujem moc za odpoved a pomoc ak si najdete cas

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Odoberajte moje najnovšie články na email!
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.