Tvorba web stránok pre

Zivnost pocas materskej

Táto téma obsahuje 1 odpoveď, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  pali pred 2 rokmi, 2 mesiacmi.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Autor

SonaPalkanova
    Účastník (Participant)

Dobrý deň. Zhruba o 2 týždne nastupujem na materskú dovolenku. Chcela by som sa Vás opýtať, či bude možné počas materskej dovolenky otvoriť živnosť? Doteraz som nepodnikala. Som zamestnaná na TPP, momentálne na PN pred materskou. Ak by bolo možné začať podnikať (teda otvoriť živnosť) aj keď budem na materskej, musím ukončiť pracovný pomer u zamestnávateľa, u ktorého som teraz zamestnaná? Nechystám sa už potom nastúpiť späť do tohto zamestnania, chcela by som už iba podnikať, len neviem, či môžem ukončit pracovný pomer práve teraz, keď budem na materskej, alebo až po ukončení materskej..?

Vlastne ma v prvom rade zaujíma to, či budem teraz odkázaná len na tú materskú, alebo či si môžem otvoriť živnosť a prilepšovať si tak mesačne. Alebo, či musím počkať, kým mi skončí materská a až tak budem môcť mať nejaký oficiálny príjem..?

Ďakujem pekne, s pozdravom Soňa Palkánová.

pali
    Účastník (Participant)

Dobrý deň pán Varhaník, chcem sa opýtať.

Mám otvorenú živnosť popri zamestnaní a chcel by som ísť na materskú dovolenku. Je možné mať živnosť aj naďalej otvorenú a pracovať na živnosť aj počas materskej dovolenky? Je možne, že by som počas materskej dovolenky aj naďalej pracoval u svojho zamestnávateľa, ale na živnosť?

Ďakujem za odpoveď.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Odoberajte moje najnovšie články na email!
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.