zaciatok podnikania v oblasti prepravy tovaru do EU

Home 2 Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada zaciatok podnikania v oblasti prepravy tovaru do EU

Táto téma obsahuje 1 odpoveď, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  zalobaba pred 11 rokmi, 8 mesiacmi.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
 • Autor
  Príspevky
 • #21010

  timonko
  Účastník (Participant)

  Dobry den,
  chcela by som sa Vas opytat, ako zacat s podnikanim, co sa tyka nakladnej prepravy tovaru do EU – kamionova preprava? Pracujeme s manzelom v zahranici, ale chceli by sme zacat podnikat na uzemi SR. Viete nam poradit, ako postupovat pri kupe nakladneho auta? Je to vyhodnejsie kupit na firmu na lizing? Je mozne zriadit si zivnost a v zapati ju pozastavit? Pokial to bude iba zivnost, napriek tomu je potrebny podnikatelsky plan?
  Dakujem za skore odpovede

  #25118

  zalobaba
  Účastník (Participant)

  Predmet podnikania „vnútroštátna nákladná cestná doprava“ je koncesiou a predmet „medzinárodná nákladná cestná doprava“ sa vykonávana na základe tzv. iného povolenie než ŽL alebo Koncesná listina. Na oba spomenuté predmety podnikania sa vyžaduje zodpovedný zástupca, vlastniaci príslušné osvedčenie. Potom sa dá postupvať ďalej. t.j. uvažovať o založení spoločnosti a nákupe áut.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.