Vystavenie faktúry pri prenájme izby v byte

Home 2 Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada Vystavenie faktúry pri prenájme izby v byte

Táto téma obsahuje 0 odpovedí, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  rasto pred 3 rokmi, 6 mesiacmi.

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
  • Autor

rasto
    Účastník (Participant)

Dobrý deň,

mám v byte prenajatú izbu. Byt prenajíma s.r.o., ktorá má byt zapísaný na Katastrálnom úrade ako majetok firmy. Firma je platcom DPH. S s.r.o. mám uzavretú zmluvu o prenájme izby v byte podľa § 663 Občianskeho zákonníku na dobu určitú na jeden rok (v zmluve je presne uvedený dátum začatia a skončenia nájmu). Nájom posielam na účet, ktorý mám uvedený v zmluve. Izbu mám v prenájme už 3 mesiace, no doteraz mi s.r.o. nevystavila žiadnu faktúru. Volal som do firmy aby mi zasielali faktúry, no odpovedali mi, že pri prenájme izby v byte nemajú povinnosť vystavovať faktúry. Zdá sa mi to byť zvláštne, kedže v kaderníctve musia vystaviť doklad aj na 3 eurá a pri príjme 750 € mesačne (od troch nájomníkov) by nemala s.r.o. povinnosť vystavovať faktúry? Prosím o radu či mám nárok na vystavenie faktúr za posielané platby.

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.