Ukončenie zmluvy, spolupráce

Táto téma obsahuje 7 odpovedí, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  imported_Pavol Varhanik pred 7 rokmi, 8 mesiacmi.

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor

pedro4444
    Účastník (Participant)

Zdravim :)
    Riesim dokument o ukonceni zmluvy, spoluprace. Na nete som si nasiel vzor http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obchodne-zmluvy/typy-obchodnych-zmluv/ukoncenie-zmluvy-o-spolupraci/ a zaujimalo by ma co tam znamena to V zmysle článku 5.4 Záverečné ustanovenia Rámcovej zmluvy o obchodnej spolupráci. To tam v pohode mozem nechat nenavuzuje to na nejake moje vseobecne podmienky kde mam uvedene ze ako sa moze od zmluvy odstupit alebo to je chapane ako vseobecne a plnie ta 5,4 zo zakona??
    za odpoved vopred dakujem…

imported_Pavol Varhanik
    Účastník (Participant)

Asi to bude znamenať, že v tej zmluve, ktorú vypovedáš, je článok 5.4. Ak tam nie je, tak to tam nepíš.

pedro4444
    Účastník (Participant)

diki pavol a este jedna vec ma zaujima teraz, ked vlastne touto dohodou ukoncim zmluvu tak som niekde cital zevraj, ked skonci platnost zmluvy, tak by sa nemala archivovat, ale mala by sa rovno skartovat, kedze je uz neplatna?? Co je na tom pravdy, ako sa mam teraz ku tomu postavit som mal zmluvu takto uzatvorenu a hentym dodatkom sme ju ukoncili a teraz tu zmluvu, kde mam jeho udaje, mam skartovat nemusim to kvoli kontrole uchovavat??

imported_Pavol Varhanik
    Účastník (Participant)

To je nezmysel. Niečo také som nikdy nepočul, že by sa zmluva musela po skončení platnosti skartovať.

pedro4444
    Účastník (Participant)

tak teda ako dlho sa musi uchovavat?

imported_Pavol Varhanik
    Účastník (Participant)

To nikde nie je predpísané. Záleží od tvojich potrieb. Treba si radšej všetky takéto veci odkladať čo najdlhšie, ak by náhodou bolo v budúcnosti treba niečo niekde dokazovať, napr. že taká zmluva existovala, aké boli podmienky a podobne.

pedro4444
    Účastník (Participant)

oki diki .. Napadlo ma to preto lebo som podpisoval zmluvu s jednym tiez sro a cital som si jeho vseobecne podmienky a tam ma v bode napisane citujem…: Podnik je povinny zlikvidovat osobne udaje ucastnika bezodkladne po skonceny zmluvnych vztahov…

ale on si to asi osetril podmienkami a tym padom to musi likvidovat keby som mal aj ja toto v podmienkach tym padom by som to musel aj ja likvidovat ze? ide o to ze chapes stare zmluvy ked clovek nemusi mat tak zbytocne skladovat potom sa to len zbiera a cim menej tym lepsie sa clvoek orientuje.. ale tak ked je to lepsie mat do buducna tak zas treba mat ku tomu iny postoj..

imported_Pavol Varhanik
    Účastník (Participant)

Ok, ale ani tam sa nehovorí o likvidácii zmluvy, ale osobných údajov akéhosi „účastníka“. Jednoducho vo všeobecnosti určite nie je povinnosť likvidovať ukončené zmluvy. Naopak, ak je to niečo dôležité, lepšie je si to uchovať pre prípad potreby.

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.