Tvorba web stránok pre

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Podnikanie skoly pred 9 rokmi, 3 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 4 - 1 cez 4 (z 4 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #23897

  Anonymný

  Dobry vecer
  chcem sa spytat do akeho druhu patri ubytovanie. chcem zacat podnikat s malou ubytovnou v jednom malom kupelnom meste a neviem o aku zivnost by sa jednalo.
  dakujem

  #24694

  Anonymný

  Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností sú voľná živnosť.

  #24985

  Anonymný

  Chcem sa opytat. Byvame s kamaratmi v Londyne a premyslame nad zalozenim zivnosti pre sprostredkovanie letenky do Londyna, ubytovania v Londyne a listkov na futbal v jednom balicku na nasej stranke. Mam zopar otazok:
  1. Da sa to urobit ako zivnost bez toho, aby sa zakladala cestovna agentura?
  2. Da sa na Slovensku spojit viac zivnosti do jedneho partnerstva (tak je to napr. v Anglicku) bez toho, aby sa zakladala sro?
  3. Na zivnost ‚Prevádzkovanie cestovnej agentúry‘ je nutne ‚vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru a jeden rok praxe v odbore‘. Plati pre toto praca v hoteli?
  4. Aka je zodpovednost pri zivnosti. Pri sro je to do vysky zakladneho imania. A pri zivnosti?

  Velmi pekne dakujem za pripadne odpovede. Velmi by si mi pomohol…

  #25403

  Podnikanie skoly
  Participant

  Odpovie mi niekto?
  Ubytovacie služby v rozsahu voľných činností je podnikateľskou činnosťou školského zariadenia, ktoré v hlavnej činnosti poskytuje ubytovacie a stravovacie služby v jednom balíku. Čím naplníme literu zákona o „ubytovacích službách v rozsahu voľných činností“, ktoré sú podnikateľskou aktivitou školského zariadenia? Je tu podmienka aj preukázanie odbornej spôsobilosti, ak v samostanej hlavnej činnosti to preukázateľne robíme v rámci zriaďovacej listiny a jej náplne?

Zobrazujú sa príspevky 4 - 1 cez 4 (z 4 celkovo)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Odoberajte moje najnovšie články na email!
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.