Tvorba web stránok pre

Táto téma obsahuje 2 odpovede, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  nezawisla pred 8 rokmi, 10 mesiacmi.

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor

Anonymný

chcem sa opýtať, kedže ešte študujem chcem vykonávať nejakú činnosť na živnosť. počula som o tz. volnej živnosti. ako je to z oddvoddmi do poistovní, platení daní…atď. Aký je rozdiel medzi volnou a normálnou živnosťou?dakujem

Anonymný

Voľné živnosti sa obvykle hovorí všetkým, ktoré nie sú remeselné, viazané alebo koncesované, to znamená, že ich môže vykonávať každý, bez špeciálnych podmienok, ako určité vzdelanie, prax, alebo povolenie. To je väčšina bežných živností.

Čo sa týka študenta ako živnostníka, má rovnaké povinnosti ako ostatní, akurát do zdravotnej poisťovne nemusí platiť odvody, ak jeho vymeriavací základ neprekročí určitú hranicu (minulý rok to bolo myslím 41400 SK.

Ak začneš podnikať, určite si nájdi účtovníčku. Tá bude všetky tieto veci ovládať a bude ti presne vedieť povedať, čo máš ako urobiť a čo bude pre teba najvýhodnejšie.

nezawisla
    Účastník (Participant)

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sú nejaké výhody (odvody, platby…), ak som zamestnaná, popri zamestnaniu externe študujem na VŠ a chcem si založiť voľnú živnosť (autodoprava, obchod…)
    Diky

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Odoberajte moje najnovšie články na email!
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.