Tvorba web stránok pre

s.r.o. ANO alebo NIE ?

Táto téma obsahuje 1 odpoveď, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Anonymný pred 10 rokmi, 7 mesiacmi.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Autor

LaM
    Účastník (Participant)

Dobry den,
    chcel by som vas poprosit o radu. Som zivnostnik a platca DPH s prijmom
    cca 1 800 000,-, predpokladam ze moj prijem v tomto roku bude cca
    3 000 000,-. A preto by som sa chcel spytat ci ma zmysel zalozit si s.r.o.
    s tym ze si ponecham zivnost a v s.r.o. budem len ja konatel bez ziadnych
    zamestancov. Chcel by som sa uistit v tom ake vyhody, prip. nevyhody by
    som z toho mal. Nie som si isty ci sa to oplati len kvoli odvodom.
    Dakujem za vas nazor, velmi mi pomoze…
    LaM

Anonymný

Záleží hlavne na tom, koľko z tých 3000000 je zisk. Ak by bol ten zisk veľký, povedzme. nad 400 000, tak by ste ako živnostík museli platiť okrem dane z príjmu aj vysoké odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne. To by sa potom viac oplatilo mať s.r.o., kde by ste zisk iba zdanili a neplatili by ste z neho odvody.

Inak je hlavný rozdiel medzi s.r.o. a živnosťou v spôsobe ručenia. S.r.o. ručí za svoje záväzky „iba“ majetkom firmy, nie súkromným majetkom spoločníkov, zatiaľčo živnosník ručí za svoje záväzky celým svojím majetkom, aj súkromným.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Odoberajte moje najnovšie články na email!
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.