Predaj sudového vína

Táto téma obsahuje 5 odpovedí, má 5 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  juliapodmanicka pred 7 rokmi, 1 mesiacom.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
 • Autor
  Príspevky
 • #21800

  lauretia1
  Účastník (Participant)

  Dobry den,chcem sa spytat,ak chcem predavat sudove vino ,ktore odkupim od vinarov o aku zivnost sa jedna.Mam vo svojom dome priestor ktory by som chcel predajom vina vyuzit,miestnost ma samostatny vchod z ulice.Mohol by som tento predaj sudoveho vina nazvat alebo zaclenit,predaj vina z dvora,kde asi netreba ziadnu zivnost,nakolko vino nespada pod colnu kontrolu,za odpoved vopred dakujem.

  #26265

  imported_Pavol Varhanik
  Účastník (Participant)

  Pri predaji z dvora musí ísť o vlastnú produkciu. Keď to nakupujete od dodávateľov, tak by to mala byť voľná živnosť Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)„.

  #27862

  jan99
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň, keď chcem predávať súdové víno formou ambulantného predaja potrebujem na to nejaké potvrdenie ako na predaj potravín?

  #27883

  imported_Pavol Varhanik
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň, neviem, aké potvrdenie myslíte, ale nepotrebujete nič špeciálne. Pozrite moju odpoveď vyššie.

  #29105

  Ivka613
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na možnosť predaja vína “ z dvora“ ako SHR vypestujem hrozno, ktoré spracujem a predám? Je potrebné nejaké povolenie od hygieny? Alebo iných inštitúcií? (samozrejmosťou je asi laboratórny test vína) Ak chcem to víno predávať nafľaškované s vlastnou etiketou?-musím si zaregistrovať niekde značku,resp.logo? ďakujem

  #29110

  juliapodmanicka
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň, takisto som sa rozhodla predávať sudové víno, ale len do fliaš, žiadne rozlievanie, mám aj dodávateľov, vlastné priestory, jasné, že bude treba obísť hygienu, daňový úrad, chcem sa len spýtať, je možné v tomto prípade dostať dotáciu z úradu práce? Som totiž zamestnaná ale k 1.7. som dala výpoved takže sa budem musieť zaregistrovať na úrade práce, a takisto som rozmýšlala o opatrovnom na matku, lebo je na tom zdravotne zle, takže asi najskôr to opatrovné a potom začať podnikať v tom víne? A ešte jedna vec, stačí mi viesť jednoduché účtovníctvo a nie som povinná byť platcom DPH? A ak si nakúpim zariadenie ešte pred začiatkom živnosti môžem si ho potom dať do nákladov? Velmi pekne dakujem za odpoved

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.