Tvorba web stránok pre

Praca na zmluvu o dielo – preklady

Home 2 Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada Praca na zmluvu o dielo – preklady

Táto téma obsahuje 0 odpovedí, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Lulu956 pred 1 rokom, 11 mesiacmi.

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
  • Autor

Lulu956
    Účastník (Participant)

Dobry den, potrebovala by s radu ohladom viacerych veci. V tomto roku som zarobila 2650 eur na zmluvu o dielo na preklady v cudzom jazyku. Mam povinnost v marci podat danove priznanie? Z akej sumy zaplatim dane? A treba pripadne prilozit k dan. priznaniu aj nejeke prilohy? Niektore zmluvy som totizto uzavrela pisomne a ine ustne. K ustnym mam iba potvrdenie o prijati objednavky. Chcem sa este spytat, ci zakon nejako definuje, co je prilezitoatny prijem, pripadnu frekvenciu? Som nezamestnana a takouto formou som si privyrabala, da sa povedat ze kazdy mesiac, kedze mi pred rokom nebolo umoznene si otvorit zivnost na tuto cinnost, kedze mi sr nevie vydat OP (mam manzela cudzinca a mam v priezvisku take pismenko, ktore ich system nema) Dala som veci na sud, a zda sa ze mi bude hadam konecne umoznene si otvorit tuto viazanu zivnost, kde sa pozaduje statna jaz. skuska z daneho jazyka. Ja mam maturitne vysvedcenie z anglictiny B2, kde mi uznali ako nahradu medzinarodny certikikat FCE Cambridge. Nie som si vsak ista ci mi to uznaju na Zivnost. Urade ako doklad o mojej odbornej sposobilosti. Teoreticky, ak by mi to neuznali, mozem nadalej pokracovat robit preklady na zmluvu o dielo? Alebo mam aj inu moznost? :((

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Odoberajte moje najnovšie články na email!
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.