Požičovňa svadobných šiat

Táto téma obsahuje 8 odpovedí, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  imported_Pavol Varhanik pred 8 rokmi, 1 mesiacom.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
 • Autor
  Príspevky
 • #22570

  Veronika1989
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň, ako som už spomínala chcela by som si založiť živnosť s požičovňou svadobných šiat.Chcela by som sa Vás opýtať, že či je to dobrý nápad na podnikanie keď v okruhu 30 km nie je žiadna požičovňa svadobných šiat?Väčšina mojich známich mi hovorí aby som s takým niečím nezačínala, ale mňa by to bavilo.Preto neviem čo mám robiť a Váš názor by mi pomohol…Ďakujem

  #27697

  imported_Pavol Varhanik
  Účastník (Participant)

  Veronika, zhodou okolností v mojej veľmi blízkej rodine mám niekoho, kto podnikal presne v tomto. Mali požičovňu šiat a zároveň natáčali a fotili svadby. Nakoniec sa rozhodli požičovňu zrušiť a teraz sa naplno venujú natáčaniu a foteniu. Požičovňu mali v Žiline, kde je obrovská konkurencia. Požičovní je tam veľmi veľa.

  Ak je to ako vy hovoríte, že nie je v okruhu 30 km žiadna požičovňa, potom máte dosť veľkú šancu uspieť.

  Inak k tejto mojej rodine chodili do požičovne aj z 200 km diaľky, keď si ich našli na internete a páčili sa im nejaké šaty.

  Tie šaty, čo mali, teraz vypredávajú za symbolické ceny. Ak by ste chceli, pozrite si ich stránku. Sú tam aj kontakty na nich:

  http://www.nasvadbu.sk/svadobne-saty/

  #27698

  Veronika1989
  Účastník (Participant)

  Ďakujem, veľmi ste mi pomohli…..a nevadí že je to na dedine, ale je to pri hlavnej ceste…

  #27699

  imported_Pavol Varhanik
  Účastník (Participant)

  Podľa mňa nevadí, že je to na dedine. Hlavne treba dať o sebe vedieť. Dobré je mať stránku na internete s fotkami šiat. A zdieľať fotky aj na Facebooku.

  #27702

  Veronika1989
  Účastník (Participant)

  chcem sa ešte opýtať, tie šaty ktoré by som nakúpila by som kúpila aj od neviest ktoré by ich mali oblečené iba raz…..môžem použiť tú dotáciu aj na to?a ak áno stačila by mi kúpna zmluva a príjmový pokladničný doklad????Ďakujem

  #27706

  imported_Pavol Varhanik
  Účastník (Participant)

  Nie som si úplne istý, ale myslím, že na nákup použitých šiat by vám asi dotáciu neschválili. Pred tým, než dotáciu dostanete, musíte napísať podnikateľský plán, kde presne do posledného eura uvediete, na čo ju použijete. Úrad práce vám to musí schváliť a až potom tie peniaze dostanete. Konktétne detaily na čo presne dotáciu môžete použiť a na čo nie si dohodnete s pracovníkmi úradu práce.

  #27707

  Veronika1989
  Účastník (Participant)

  a ešte sa chcem opýtať, že keby ich odkúpim o iného svadobného salónu na faktúru to by bolo možné?????napríklad od tej Vašej známej……ďakujem

  #27708

  Veronika1989
  Účastník (Participant)

  ešte jedna otázočka, tú dotáciu môžem použiť aj na prerobenie priestoru: kúpa plávajúcej podlahy, omietky, farby na stenu a iný stavebný materiál?Ďakujem

  #27709

  imported_Pavol Varhanik
  Účastník (Participant)

  Myslím si, že na to všetko, čo ste napísali by sa to malo dať použiť. Ale úplne definitívne sa vám ku konkrétnym jednotlivým položkám vyjadrí až úrad práce.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.