pozastavenie živnosti a pokračovanie v podnikaní ako s.r.o.

Home 2 Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada pozastavenie živnosti a pokračovanie v podnikaní ako s.r.o.

Táto téma obsahuje 1 odpoveď, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Anonymný pred 12 rokmi, 1 mesiacom.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
 • Autor
  Príspevky
 • #23798

  Anonymný

  Dobrý deň prajem,
  chcel by som sa informovať, mám plne fungujúcu živnosť a teraz som si založil spoločnosť s ručením obmedzeným. Do tejto spoločnosti by som chcel previesť môj podnik, ktorý funguje na základe živnostenského oprávnenia a následne túto živnosť zrušiť z dôvodu, že budem pokračovať naďalej v tom istom predmete podnikania, ale pod novým obchodným menom. Potreboval by som teda previesť všetky pohľadávky aj záväzky do novej spoločnosti, ale neviem akú formu právneho úkonu mám zvoliť, aby som sa nedostal do problémov, či už s daňovým úradom, resp. s inými orgánmi štátnej správy. Za jedno z riešení považujem uzavrieť zmluvu o predaji podniku, avšak mám problém s určením kúpnej ceny a následneho platenia dane z príjmu ako FO podnikateľ. Ešte by som sa chcel opýtať ako mám vyriešiť otázku registrácie účtu spoločnosti na daňovom úrade, ak mienim pokračovať v podnikaní a ponechať si účet, ktorý je momentálne registrovaný na živnosť. Ďakujem, akákoľvek informácia bude pre mňa užitočná.

  #24656

  Anonymný

  V tomto prípade by ste mohli urobiť zmluvu o predaji podniku, kde majetok predáte za zostatkovú hodnotu. FO bude musieť zaplatiť daň z príjmu z tohoto predaja, s.r.o. zasa bude mať toto ako výdavky. Ohľadom účtu, jednoduchšie by asi bolo používať pre s.r.o. vlastný účet. Či je možné preregistrovať účet FO na s.r.o., to by bolo najlepšie prekonzultovať priamo na daňovom úrade, ale dosť pochybujem, pretože vy ako FO a vaša s.r.o. sú pre daňový úrad dva rozdielne samostatné subjekty.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.