Táto téma obsahuje 7 odpovedí, má 6 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  MOLUTO123 pred 1 rokom, 8 mesiacmi.

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor

Anonymný

Prosim vas,chcem poradit.Chcela by som podnikat v peceni kolacov.Co vsetko mi na to treba?Mam v umysle to robit doma.Byvam este s rodicmi.Dakujem.email verka.frolova@centrum.sk

Anonymný

Výroba pekárskych a cukrárenských výrobkov je remeselná živnosť a treba dokladovať odbornú spôsobilosť výučným listom, alebo iným dokladom o riadnom ukončení učebného odboru alebo študijného odboru (maturitné vysvedčenie, vysokoškolský diplom, osvedčenie o vykonaní kvalifikačnej skúšky).

A ďalej na to treba mať vyhovujúce priestory podľa hygienických noriem a vypracovať HACCP. Pozri napríklad http://www.haccp.szm.sk/haccp.htm .

Anonymný

chcela by som sa spýtať, či by bolo teoreticky možné, že by som mňou doma napečené koláče ponúkala v mojej vlastnej prevádzke fast foodu. v tom prípade by bolo treba vykonať hygienu u mňa doma? resp. kontroluje hygiena pôvod koláčikov v prevádzkach? ďakujem za info.

Anonymný

Presne tak, výrobňa u vás doma by musela byť schválená hygienou.

Janey
    Účastník (Participant)

Chcela by som sa opýtať čo z hladiska otvorenia živnosti potrebujem na prevádzku chatiek,malej ubytovne a bufetu či malej reštaurácie. Stačí mi ako doklad na prevádzku týchto zariadení rekvalifikačný kurz s ukončenou skúškou?
    Dakujem

papaya
    Účastník (Participant)

Dobry den, nasla som tu vela otazok ohladom pecenia kolacov z domu, vacsinou dostanu radu typu je to remeslo treba vyucny list, treba hygienu ( cize rozne chladnicky, umyvatelne povrchy atd). Ja sa vsak chcem spytat, som obycajna zena ktora rada pecie a ked ma nejaky znamy oslavu tak ja cela stastna vypekam, samozrejme mam s tym naklady, ktore mi dotycny vzdy uhradi. To by bolo o.k. teraz ma vsak znamy odporucaju znamym a kamosi kamosom a tak samozrejme si chcem zapytat viac ako len naklady kedze ma to stoji aj volny cas a preco si neprivyrobit. Dokonca ma aj napadlo ze si urobim webovu stranku kde by som kolace ponukala. Kedze to nechcem robit na cierno, ale zaroven nemam zden vyucny list, a uz vobec nie specializovanu prevadzku, iba beznu domacu kuchynu. Nechcem to predavat do predajni, iba beznym ludom na oslavy a pochutenie. Co si mam teda zalozit aby moje podnikanie bolo legalne? Je to zivnost? Je to nejaka sluzba na Dohodu (musel by v takom pripade dotycny kupujuci akoze vystavovat fakturu alebo len tak peniaze do ruky)? Medzi volnymi zivnostami (tu som sa docitala ze na volne zivnosti netreba tie rozne vyucne listy a praxe) som nasla Poskytovanie sluzieb pre rodinu a domacnost- a v popise su nakupy a varenie atd…bolo by mozne mat tuto zivnost aj na pecenie (ktore tam teda bohuzial nie je spomnute, ale teoreticky pod varnim by som si vedela predstavit aj pecenie) – a by som mala tuto zivnost, riesi tam nieco aj hygiena, alebo to moze byt vykonavane v domacom prostredi? Dakujem za precitanie tak dlhej otazky a za odpoved.

marcela28
    Účastník (Participant)

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať čo všetko mi treba keby som chcela začať piecť koláče z domu ? Zaťiaľ pečiem len rodine a známym a chcela by som to nejak zlegalizovať. Niesom vyučená cukrárka a ani prax v obore nemám ,je to len môj koníček.Keby som koláče nedodávala do obchodov,musím mať všetko povolené aj hygienou ? Ako by to bolo najjednoduchšie zlegalizovať počula som niečo o susedskej výpomoci alebo takom niečom .Mám priestory ,ktoré by bolo možné prerobiť na výrobňu zákuskov len neviem ako začať kedže mám len ekonomickú strednú školu. Nestačí nejaký kurz ?  

Ďakujem za odpoved´

MOLUTO123
    Účastník (Participant)

Dobry den taktie by ma zaujmalo co treba na zlegalizovanie pecenia zakuskov pre druhych. Nemam vyucny list ani prax. Peciem doma a taktiez by som v tom pokracovala v pohodli domova. Mam priestory ktore by bolo mozne prerobit na vyrobnu zakuskov. Len ten vyucny list robi starosti. Dakujem za odpoved

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.