Tvorba web stránok pre

Dotácia z úradu práce (príspevok na podnikanie) a zamestnanie

Home 2 Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada Dotácia z úradu práce (príspevok na podnikanie) a zamestnanie

Táto téma obsahuje 10 odpovedí, má 6 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Jarmila99 pred 3 rokmi, 8 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 11 - 1 cez 11 (z 11 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #21933

  popina
  Participant

  Prosim vas,kto mi vie poradit ohladom dotacie z uradu prace?Chcem si vybrat dotaciu a aj sa zamestnat.nebude to problem ?

  #26548

  Popina, problém to nebude, ak najskôr ako nezamestnaná získate dotáciu, založíte si živnosť a až potom sa zamestnáte. Pre získanie dotácie musíte byť minimálne 3 mesiace evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná. Po získaní dotácie nesmiete živnosť zrušiť min. 2 roky, inak by ste museli vrátiť pomernú čiastku dotácie. Popri živnosti sa môžete aj zamestnať.

  #26558

  vitacit
  Participant

  chcem sa opytat mal by som narok na dotaciu ak uz mam vytvorenu zivnost ktoru by som pozastavil alebo zrusil. Siel by som na urad prace a potom by som zalozil zivnost znova.
  Totizto v byvalej praci nas nahnali do zivnosti koli odvodom na ktore nemali peniaze ked sme boli ako zamestnanci. A po uplynuti vidim ze to bola absolutna somarina. Firma nema peniaze aj tak vsetci sme odisli s tym ze nikto teraz nevie ze co dalej. Narok uz asi nemame na ziadne prispevky ani nenavratne pozicky a rok ktory bol na rozbehnutie (tj nemuseli sme platit do SP) sa uz pomaly ale pekne mina. Preto by som chcel touto formou vediet ci ma este existuje nejaka moznost na prispevok.

  #26560

  Možnosť získať príspevok z úradu práce by bola vtedy, ak by ste súčasnú živnosť zrušili, boli by ste aspoň 3 mesiace evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný a potom by ste si založili novú živnosť, na ktorú by ste mohli úrad práce požiadať o príspevok.

  #26564

  vitacit
  Participant

  Dakujem :-)

  #26622

  radka Vargova
  Participant

  Dobri deň chcela by som sa spitať či mam narok na dotaciu nesom zaregistrovana na urade prace ale idem sa zaregistrovať,mala som nejaky nedoplatok na zdravotnej poistovni ake dohodla som sa snimi o spladkovom kalendari tak je to v poriadku prave dnes som zaplatila prvu splatku a pomali chcem šetko viplatiť lebo v minulosty som urobyla hluposť tak teraz to musim všetko dať do poriadku.Chcela by som sa vas opitať či možem si aj ja požiadať o dotaciu z uradu prace o prispevok na podnikanie ak ano čo ktomu potrebujem veľmi pekne vam Dakujem Vargová.

  #26623

  Radka, musíte byť aspoň 3 mesiace evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná. Po týchto 3 mesiacoch môžete požiadať o príspevok na začatie podnikania. Je tu veľa tém, kde sa tieto informácie opakujú. Môžete si ich vyhľadať tak, že na tejto stránke vpravo hore do vyhľadávania zadáte slová „príspevok na podnikanie“ a kliknete na tlačítko „Hľadať“.

  #28917

  Anonymný

  Chcela by som sa opytat ako to je ak poberám rodičovský príspevok ale pred nástupom na rp som bola evidovaná na úrade práce 3 roky či mam nárok na príspevok

  #28928

  Nárok žiadať o príspevok máte iba vtedy, keď ste evidovaná na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie najmenej 3 mesiace. Nestačí, že ste boli. Musíte byť v evidencii práve vtedy, keď žiadate o príspevok.

  #29616

  lukas123
  Participant

  Dobrý deň,

  ospravedlňujem sa že znovu otváram túto tému, ale platí to aj teraz (január 2015) že keď už mám pol roka schválenú dotáciu na podnikanie a mal by som teraz možnosť sa aj zamestnať. Keď to urobím neprídem o ňu? resp. nebude s tým mať úrad problém?

  Ďakujem za odpoveď.

  #29618

  Jarmila99
  Participant

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je to pravda, že pri založení živnosti na kvetinárstvo nedostanem dotáciu z ÚP? Dá sa to aj inak riešiť? Existujú v tomto prípade aj iné dotácie? Ďakujem.

Zobrazujú sa príspevky 11 - 1 cez 11 (z 11 celkovo)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Odoberajte moje najnovšie články na email!
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.