Zodpovedný zástupca

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 4 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  zalobaba pred 11 rokmi, 5 mesiacmi.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #20940

  radoslav1982
  Účastník (Participant)

  Caute. Ešte ma zaujíma, ak som v s. r. o zodpovedný zástupca, či môžem byť zodpovedný zástupca aj v mojej druhej prevádzke ktorú budem mať ako živnostník. Čítal som celý živnostenský zákon, píšu tam, že zodpovedný zástupca môže byť len na jednej prevádzke. Môže však živnostenský úrad udeliť vynimku. Rozmýšľam, ak mam druhú prevádzku vzdialenú od tej prvej autom cca 5 min, tak by to mohli uznať, nie? A ak nesúvisi s. r. o s mojou živnosťou, teda keďže sa jedná o inú firmu, tak by som mal mať od živnostenského úradu pokoj. Skúste mi v tomto niekto poradiť, už som s toho celý dopletený. Ďakujem.

  #24723

  arrow
  Účastník (Participant)

  Je to tak, môžeš byť zodpovedným zástupcom iba v jednej prevádzke (§ 11 ods. 5 živ. zák). Je v tom zákone ale napísané, že v opodstatnených prípadoch môže živnostenský úrad povoliť výnimku. Tak treba skúsiť požiadať o tú výnimku. Nič iné ti asi nezostáva.

  #25258

  kordula
  Účastník (Participant)

  chcela by som sa spytat, mam sro / chcem robit kozmetiku, ale je to remeselna zivnost . urobila som si rekvalifikacny kurz kozmeticka a mam osvedcenie z akreditovanej agentury. tlacia nas do dalsej skusky / zivnostenskej, na zaklade, ktorej by som vlastne mala zivnost.
  keby som urcila samu seba ako zodpovedneho zastupcu / kedze splnam odbornu sposobilost – mam to osvedcenie o rekval.kurze/ nemusim si vlastne robit zivnostensku skusku? ale na zaklade zodpovedneho zastupcu /teda mna/ by mi mohli povolit doplnenie zivnosti na vypise z OR, chcela by som si to potvrdit

  #25264

  zalobaba
  Účastník (Participant)

  Pokiaľ si absolvovala kurz organizovaný vzdelávacím zariadením akreditovaným Ministerstvom školstva, spĺňaš podmienky kladené na zodpovedného zástupcu.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.