Tvorba web stránok pre

Prechod zo živnosti na s.r.o. + zakladné imanie

Home 2 Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada Prechod zo živnosti na s.r.o. + zakladné imanie

Táto téma obsahuje 7 odpovedí, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Anonymný pred 11 rokmi, 2 mesiacmi.

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor

Anonymný

Rada by som sa informovala o postupe so živnosti na s.r.o…….presný postup??
    Aké je najnižšie základné imanie pre založenie s.r.o. v prípade dvoch konateľov-vlastníkov???

Anonymný

Postup zmeny živnosti na s.r.o. môže byť dosť zložitý a záleží to vždy od individuálneho prípadu. Vlastne v skutočnosti sa živnosť nedá nejako priamo „zmeniť“ na s.r.o. Najskôr si musíte založiť s.r.o. Potom to môžete urobiť napríklad tak, že s.r.o. odkúpi majetok živnosti a aj jej pohľadávky. Keď budete mať všetko vysporiadané, živnosť potom môžete zrušiť. Najlepšie je ísť sa poradiť s právnikom a účtovíkom.

Najnižšie základné imanie s.r.o. bez ohľadu na počet spoločníkov je 200 000 Sk.

Anonymný

Rád by som vedel, či sa pri zmene zo živnosti na s.r.o. presype do s.r.o. aj história živnosti?
    Ďakujem

Anonymný

Ako som už napísal vyššie, v skutočnosti nič také ako zmena živnosti na s.r.o. vlastne neexistuje a ani sa to nedá urobiť. Urobiť sa dá to, že keď máte živnosť a chcete namiesto nej s.r.o., založíte si s.r.o. a živnosť môžete zrušiť. To vlastne založíte úplne novú firmu (s.r.o.) a starú firmu (živnosť) zrušíte. Takže tam nenastane žiadna „zmena“ živnosti na spoločnosť s ručením obmedzeným. To sú dve rôzne a nezávislé firmy. A to, že napr. s.r.o. môže odkúpiť pohľadávky a majetok od živnosti, alebo že preberie jej zákazníkov, to je už čisto obchodná záležitosť medzi týmito dvoma nezávislými firmami. Čiže neviem, čo myslíte tou históriou živnosti, ale v zásade nie, žiadnu „históriu“ neprenášate. Napr. v očiach úradov sú toto dve odlišné firmy.

Anonymný

Dobrý deň, zaujíma ma
    1. aký podiel základného imania musí byt splatený, aby bolo možné spoločnosť zapísať do OR. Počul som, že to je 30% alebo 40%. Koľko to teda je?
    2. každý spoločník musí splatiť rovnakú časť alebo môžu rôzne veľkú a koľko je minimum na 1 spoločníka?
    Ďakujem.

Anonymný

1. Každý peňažný vklad musí byť pred zápisom do OR splatený najmenej na 30%. Celková hodnota splatených vkladov musí byť aspoň 100 000 Sk.

2. Nemusí každý spoločník splatiť rovnakú časť, každý môže rôzne veľkú. Minimum na 1 spoločníka je 30000 Sk a výška vkladu musí byť deliteľná tisícom (nemôže byť napr. 45381, ale 45000, alebo 46000).

Anonymný

Ďakujem za odpoveď, ešte mám doplňujúcu otázku – do kedy musí byť splatená nesplatená časť základ. imania?

Anonymný

tak to nie je stanovené.

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Odoberajte moje najnovšie články na email!
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.