Pozastavenie živnosti a dph

Táto téma obsahuje 6 odpovedí, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  feroman pred 10 rokmi, 2 mesiacmi.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor

Anonymný

Dobry den. Mam pozastavenu zivnost, no aj napriek tomu musim mesacne priznavat DPH aj ked nulove a aj napriek tomu musim podat po ukonceni kalendarneho roka danove priznanie. Pozastavenie mam uz 2 roky. Otazka. Na co mi vlastne bolo pozastavenie zivnosti?
    Dakujem

Anonymný

No dobré je to napríklad na to, že počas pozastavenej živnosti sa nemusia platiť žiadne odvody do sociálnej poisťovne. Do zdravotnej poisťovne sa platia preddavky na poistné iba v minimálnej výške. Registráciu platcu DPH je možné ísť odhlásiť na daňový úrad, tá sa nezruší pri pozastavení živnosti automaticky. Po zrušení registrácie DPH sa už nepodáva ani daňové priznanie DPH.

Anonymný

Dakujem za odpoved, ale ak si odhlasim DPH je potom nie moc jednoduche stat sa opat platcom DPH.S posdravom

Anonymný

Dobry den,
    chcela by som sa spytat, ci je este stale mozne poziadat o pozastavenie živnosti aj podla noveho zakona.
    Dakujem

Anonymný

Áno, je možné požiadať o pozastavenie živnosti.

lt-pek
    Účastník (Participant)

Ak som platca DPH a pozastavim zivnosť nestaci podavat na DU len nulove dan.priznanie k DPH?

feroman
    Účastník (Participant)

Chcem sa opýtať.
    Ak pozastavím živnosť k 1.1.2010 , je to už nove zdaňovacie obdobie?

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.