Čo robiť po založení živnosti

Home 2 Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada Čo robiť po založení živnosti

Táto téma obsahuje 5 odpovedí, má 5 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  LADISLAV STUDY pred 10 rokmi, 10 mesiacmi.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #20939

    radoslav1982
    Účastník (Participant)

    Zdravým Vás, chcem sa opýtať. Mám spol s. r. o a včera som si zakladal živnosť. Trvalo to asi 2 hodiny. Na živnostenskom úrade mi povedala jedna pani, že v pondelok by to malo byť hotové. Do tlačiva som napísal, že živnosť sa mi začne od 1. marca tohto roku. Vraj ma živnostenský úrad prihlási na socialku a na daňový úrad. To znamená, že ja už nemusím vybavovať nič? Ak som platca DPH v s. r. o, musím byť platca ako živnostník? A čo sa týka zodpovedného zástupcu, ak som už písaný na jednej prevádzke, môžem byť aj na druhej? Vraj mam podať na živnostenský úrad žiadosť o vínimku. Ta sa ako podáva? Ďakujem.

    #24720

    Anonymný

    To, že máš s.r.o., nemá pri zakladaní živnosti žiadny vplyv. S.r.o. je z pohľadu úradov samostatná firma, ktorá s tvojou novou živnosťou v tomto smere nemá nič spoločné. Živ. úrad vybaví prihlásenie na daň. úrad aj poisť. Okrem toho netreba vybavovať nič. Ako som už napísal, s.r.o. nemá žiadny vplyv na živnosť, čiže ani to, že s.r.o. je platca DPH, nemá žiadny vplyv na to, či budeš ako živnostník platca DPH – takže platcom nemusíš byť.

    #24721

    arrow
    Účastník (Participant)

    Admin, zodpovedným zástupcom môže byť iba v jednej prevádzke. § 11 ods. 5 živ. zák.:

    „Funkciu zodpovedného zástupcu nemožno vykonávať vo viacerých ako v jednej prevádzkarni. V opodstatnených prípadoch môže živnostenský úrad povoliť výnimku.“

    #24722

    Anonymný

    naozaj, máš pravdu. Tú vetu o zástupcovi som zrušil, aby to niekoho nepomýlilo.

    #25155

    anett.g
    Účastník (Participant)

    Ahoj.
    asi pred rokom som zacala robit v jednej spolocnosti (sprostrekovatelsku cinnost) na mandatnu zmluvu a tak som sa musela nahlasit na DÚ a bolo mi pridelene DIC.. a teraz chcem ist na zivnost, ale nie v tej istej firme. Viem, ze zivnostensky urad nahlasi aj na DÚ, ale tu mam ten problem. Nevadi, ak uz DIC-o mam? ci by som ho musela zrusit. dodam len, ze budem vykonavat „sprostredkovatelsku cinnost v rozsahu volnej zivnosti.“

    #25156

    LADISLAV STUDY
    Účastník (Participant)

    DNES SOM SA ZAEVIDOVAL NA URADE PRACE A CHCEL BY SOM SI ZALOZIT ZIVNOST,MAL BY SOM NEJAKE PONUKY Z ZLIEVARNE,AKO BY SOM SI MOHOL NAJST SPOLOCNIKA.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )

Fórum ‘Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.